Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X

YazarMesaj
hacked
MASTER
MASTER
hacked

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Empty
MesajKonu: Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X   Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X EmptyC.tesi Mart 15, 2008 5:15 am

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Adim5mh6ko3Merhaba,

Sizlere resimli phpLD kurulumunu anlatacağım. phpLD bilindiği gibi en çok kullanılan dizin scriptlerinden birisidir. Birçok özelliği mevcuttur.

Öncelikle buradan ücretsiz sürümünü indiriyoruz. Daha sonra dosyaları ana dizine yolluyoruz.

link:
http://www.phplinkdirectory.com/phpLD-2.1.2.zip

Ana dizine yolladığımız dosyalardan include/config.php dosyasının, temp klasörünün ve temp/templates klasörünün CHMOD değerlerini 777 yapıyoruz.

Buraya kadar herşey tamamsa aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi kuruluma başlayabilirsiniz.

Adres satırına siteadınızı yazın ve karşınıza otomatik olarak install sayfası gelecektir.

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Adim1sy4
Bu adımda dil seçmemizi istiyor, seçip bir sonraki adıma geçiyoruz.

2. adımda ise yazılabilir olması gereken dosyaların yazılabilir olup olmadığını gösteriyor. Benim yaptığım kurulumda Session Save Path'ın yazılamaz olduğu hatasını verdi ama sistemin çalışmasına engel değil.

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Adim2rv9
Eğer herşey tamamsa bu adımıda geçiyoruz.

3. adımda bizden veritabanı bilgilerini istiyor. Bilgileri hatasız girdikten sonra kuruluma devam ediyoruz.

Database server: Bu genelde localhost olur
Database Name: Buraya oluşturduğunuz database ismini yazmanız gerekiyor.
Username:
Database üzerinde yetkilendirdiğiniz kullanıcı adınu yazıyorsunuz
Password: Buraya ise kullanıcı şifresini yazıyorsunuz

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Adim3mj2

. adımda scriptin yönetim paneline giriş yapabilmek için admin hesabı oluşturmamız gerekiyor.

Username: Buraya yönetim paneline giriş için kullanacağımız kullanıcı adını yazıyoruz
Name: Sitede görünecek ismimizi yazıyoruz
Password: Şifremizi yazıyoruz
Confirm Password: Şifremizi doğruluyoruz
E-Mail: Mail adresimizi yazıyoruz
Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X Adim4le8

Ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

Bu adımda ise kurulumun aşamasına geliyoruz. Ancak güvenlik için yapmamız gereken bir taım değişiklikler var.

Öncelikle FTP'den install/index.php dosyasını siliyoruz.
include/config.php dosyasının CHMOD ayarını 644 yapıyoruz.

Ve kurulum tamamlandı. Kolay gelsin

Resimli phpLD kurulumu by b4nN3d-X
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» denyo launch resimli..