Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN

YazarMesaj
hacked
MASTER
MASTER
hacked

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN Empty
MesajKonu: PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN   PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN EmptyC.tesi Mart 15, 2008 5:21 am

Arkadaşlar merhaba bu konu çok soruluyor forumun çoğu bölümünde. Bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle düşecek domainleri bulmak için bu hizmet veren sitelerden yararlanmamız gerekiyor. Bunların kimisi ücretli fakat bedava olanları da var.
Örneğin: PremiumDrops
Ben anlatımı bu site üzerinden yapıcam ve pr değerlerini tam kontrol için bildiğim kriteleri yazıcam.

Öncelikle:
www.PremiumDrops.com adresine girerek üye oluyoruz. Üyelik şimdilik bedava. Üye olmadan da domainlere bakabiliyorsunuz ancak sadece ilk 20 sonuca.

Anasayfaya girdiğinizde:

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN 53902752fo7

Resimde gösterdiğim gibi domain list e tıklarsanız altındaki açılan menüden "Available Now" seçerseniz şöyle bir ekran çıkacaktır.

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN 84579077ks9

Yine resimde gösterdiğim gibi "Pre-Compiled List Results" a tıklıyorsunuz. Bu sayfaya tıkladığınızda kategorilere, düşme tarihlerine, pagerank değerlerine, dmoz listelenmesine, link popülaritesine göre ne tür bir domain arıyorsanız bulabilrisiniz.

Örnek olarak 2007-10-20 tarihinde Available Now durumunda yani şu an alınabilir durumda olan domainlere bakalım:

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN 68891042vo5

Eğer pr li değil de örneğin link popülaritesi fazla olan domainlere bakmak istiyorsak o zaman LinkPop yazan yere tıklamamız gerekiyor. Biz pr li domainlere bakacağımız için Pagerank yazan yere tıklıyoruz.

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN 24434383yx0

Açılan sayfa bu şekilde. Artık alınabilir domain listesi karşımızda sistemin bütün kategorileri aynı şekilde çalışıyor açıklamalarını alta yazacağım yeniden. Yalnız burda yazan pr değerlerine kesinlikle güvenmeyiniz. Çünkü fake pr leri ayırt edemiyor. Siz sadece alınabilir ya da düşecek domainleri bulup başka sitelerden sorgulatınız.

Örneğin: En üst sırada yer alan spatialindustry.com domainini sorgulatalım:
Öncelikle Page Rank Checker Tool - Valid Rank a giriyoruz.
Input your domain and hit analyze! yazan kısıma domainimizi yazıp enterlıoruz.

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN 75985779at2ib5

Gördüğünüz gibi domainin pr si 0. Zaten available now bölümünde pr 3 ten yüksek domaini bulmanız neredeyse imkansız gibidir. Eğer backorder sistemi kullanmıyorsanız maximum pr3-pr4 domainlerle yetinmeniz gerekir.

Diğer bölümlerde örneğin dropping today, dropping tomorrow, pending delete, bölümlerinde henüz kayıt edilmemiş, yani kayıt edilebilir durumda olmayan domainleri görebilirsiniz. Ayrıca üst kısımda yer alan google lp, google tp, msn lp, yahoo lp, (link popularity) seçeneklerine göre listeyi dizebilirsiniz. Ancak az önce de dediğim gibi düşecek yüksek pr li domainleri bütün sistemlerde kontrol ettikten sonra backorder yaparsanız o şekilde alma imkanınız olur. Şunuda belirtmeliyim ki orta halli yani çok fazla backlinki olmayan pr6 bir domain snapnames te çok yüksek denebilecek rakamlara ulaşabiliyor.

Daha önce premiumdrops hakkında anlatım yapan oldumu bilmiyorum ancak bu anlatım kopya veya çalıntı değildir tamamen kendim yazdım. Kusur ettiysek Affola. Aklıma başka konular geldiğinde ekleme veya düzeltme yapabilirim.

Görüşmek Üzere..

PR Değeri Yüksek Düşecek Domain Bulma Capslı Anlatım by b4nN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-